Letní dovolená ve Vysokých Tatrách

Léto ve Vysokých Tatrách - Skalnaté Pleso

Vysoké Tatry v létě - to je nádherná příroda, procházky po kopcích a lesích a mnoho dalších možností. Některé z nich zde budou dále uvedeny.

Příroda ve Vysokých Tatrách

Když řekneme, že příroda ve Vysokých Tatrách je nádherná, určitě budete souhlasit. Vysoké hory, hluboké údolí, zelené louky a množství stromů, květin a rostlin. Stejně tak nedotčená příroda a božský klid, které jsou všudypřítomné. Kamkoliv půjdete, vždy si budete užívat jejich krásu a všudypřítomný klid. Chcete-li sbírat lesní plody a houby - najdete je zde nekonečné množství. Pro inspiraci se podívejte na pár fotek níže.

Horský potok s můstkem tekoucí ve Vysokých Tatrách Pohled na Kriváň Pohled na tatranské kopce Košík nasbíraných hřibů Lesní jahody Lesní ještěrka Horské pastviny na Podbanském s pasoucími se ovcemi Tatranská louka Hladina Štrbského plesa

Turistika ve Vysokých Tatrách

Hlavním cílem návštěvníků Vysokých Tater je turistika a procházky do hor. Ve Vysokých Tatrách se nachází množství štítů, které se vyplatí dobýt a pokochat se pohledem z nich. Je zde také čistá a nedotčená příroda, která se mění v každém ročním období. Na mnoha turistických stezkách jsou turistické chaty, které nabízejí občerstvení a relax. V případě potřeby je možné v některých i zůstat a přenocovat. Na této stránce naleznete informace o turistických trasách a horských chatách.

Zbojnícka chata Observatoř na Skalnatém plese Rainerova chata Cesta k Zbojnické chatě Sníh na tatranských kopcích Pleso nad vodopádem Skok

Sport a sportovní aktivity

Pokud se věnujete sportu, Vysoké Tatry nabízejí široké spektrum sportovních aktivit. Turistika, horolezectví, cykloturistika, rafting a člunkování - vše, co se vám líbí a co byste chtěli vyzkoušet. Pokud nemáte potřebné vybavení, můžete si ho za nízké ceny pronajmout v turistických střediscích.

Cykloturistika ve Vysokých Tatrách Rafting ve Vysokých Tatrách Lezecký park pod Štrbským plesem

Na mapě níže najdete přehled cyklostezek ve Vysokých Tatrách:Zábavní park pro děti

Pokud chcete blíže poznat přírodu a zvířata, která žijí ve Vysokých Tatrách, navštivte park v Tatranské Lomnici na Skalnatém plese. Dětský park vám nabízí množství informací a zajímavostí o Vysokých Tatrách. Najdete zde také nádherné dřevěné sochy kamzíků, svišťů a ptáků, které žijí ve Vysokých Tatrách.

Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese Zábavní park pro děti ve Vysokých Tatrách na Skalnatém plese

Aquaparky

Pokud rádi plavete a užíváte si vodu, v okolí se nachází několik aquaparků. Nejznámější jsou Aquapark Tatralandia, Bešeňová a Aquacity Poprad. V bazénech je normální a léčivá minerální voda, která léčí různé nemoci a působí blahodárně na lidský organismus.

Aquapark Tatralandia
Vzdálenost: 30 km

Bešeňová - Termal park
Vzdálenost: 39 km

Aquacity Poprad
Vzdálenost: 49 km

Aquapark Bešeňová Aquapark Tatralandia Aquapark Bešeňová

Kulturní památky a pamětihodnosti

V blízkosti se také nachází množství kulturních památek a historických staveb. K nim patří například skanzen v Pribylině, dřevěný kostelík ve Svatém Kříži nebo archeoskanzen Havránok na břehu Liptovské Mary.

Skanzen v Pribylině - selský pokoj Skanzen v Pribylině - prodej suvenýrů Skanzen v Pribylině - prodej suvenýrů Skanzen v Pribylině - kostelík Dřevěný kostel v Svatém Kříži Archeoskanzen Havránok - keltské příbytky a stavby


Více fotek z Vysokých Tater

(Fotografie jsou majetkem autora. Za správnost a úplnost informací neodpovídáme.)